Postanite avtor v reviji ADMA

Vabimo tako strokovnjake kot praktike, da se pridružite ekipi avtorjev in soustvarjate vsebine!

REVIJA ADMA 2025 – UREDNIŠKE SMERNICE ZA AVTORJE ČLANKOV  

ADMA že več kot 30 let prispeva k poslanstvu in viziji odgovornega in učinkovitega delovanja zaposlenih na področju podpore menedžmentu.  
Na eni strani si prizadevamo poudarjati in razumeti pomen vloge administrativnih menedžerjev v podjetjih, da bi nadrejeni razumeli, kako kar najbolje izkoristiti njihov potencial. Po drugi strani pa se zavedamo, da za mnoge ta poklic ni le delo, ampak kariera – zato jim stojimo ob strani in podpiramo z vsebinami, ki omogočajo rast in razvoj na poslovni poti.   
Ob strani jim stojimo z dvema dogodkoma – Kongresom in Posvetom ter revijo.

ZASNOVA ČLANKOV  REVIJE ADMA

SLOG PISANJA=STROKOVNO + PRAKTIČNO + UPORABNO 

Fokus vsebin naj bo vedno na aktualnosti in uporabnem znanju, novih trendih, novicah, nasvetih.  
ADMA je namenjena administrativnim menedžerjem, zato imejte pri obravnavani temi v mislih uporabna znanja, ki so namenjena njihovi rasti na delovnem področju.  

Izpostavite novosti, še neznana in presenetljiva dejstva. Če bi ta članek lahko brali 5 let nazaj in bi veljalo vse enako, je vsebina zastarela. Na tem področju ustvarjamo trende in rišemo poti, naj to odraža tudi vsebina.   
Vključite strokovne vire in konkretne primere iz prakse. Uporabljajte strokoven jezik, s čim manj tujkami. Slog pisanja naj bo prilagojen cilnjemu naslovniku.   

Vsa besedila gredo pred objavo tudi v lekturo. Že pred pisanjem si zamislite, kaj je ključna beseda / rdeča nit članka in to besedo v besedilo umeščajte tako, da bo SEO optimizirano.  

NOSILNE TEME IN POMEMBNI DATUMI prvega dela leta 2025  

številka FEBRUAR 2025:
tema revije: Vseživljenjsko učenje  
rok za oddajo besedil: 6. 1. 2025  

številka APRIL 2025:
tema revije: Administrativni menedžerji kot stičišče organizacije
rok za oddajo besedil: 18.-21. 2. 2025 

NOSILNI TEMI REVIJ in pomembni datumi DRUGEGA POLLETJA  2025  

Številka 3: Pomen zdravega in podpornega delovnega okolja 

Številka 4: Agilnost v administrativnem menedžmentu 

ŠT. / OBDOBJE  ODDAJA PRISPEVKA  IZID REVIJE  MOŽNE VSEBINE RUBRIK 
3 / september 5. 5. 2025  5. 9. 2025  Karierni razvoj – kako močna skupnost podpira pri rasti, pomen mentorstva, učenja …  
Komunikacija – kako ustvariti odprto in podporno komunikacijo v ekipi … 
Produktivnost – kako skupnost in dobro vzdušje vplivata na delovno učinkovitost, ustvarjanje kulture sodelovanja 
Projektno vodenje – tehnike za izboljšanje sodelovanja v ekipah; psihološka varnost … 
Digitalna tehnologija – pregled najboljših platform za sodelovanje, kako digitalna orodja pomagajo pri gradnji skupnosti v podjetju … 
Osebni razvoj – pozitivni mindset za boljše vzdušje; pomen sodelovanja in pomoči med sodelavci …  
4 / november 15. 9. 2025  7. 11. 2025  Karierni razvoj – kako razmišljanje po agilnih principih pomaga pri osebnem in profesionalnem razvoju; kako postati agilni ambasador v svoji organizaciji … 
Komunikacija – kako agilna komunikacija izboljšuje sodelovanje z vodstvom, ekipami in zunanjimi partnerji; načini učinkovite povratne informacije spremembam …  
Produktivnost – uporaba agilnih metod za boljše upravljanje nalog; tehnike Kanban, Scrum in daily stand-up meetings 
Projektno vodenje – agilni pristopi pri organizaciji dogodkov, internih projektov in pisarniških procesov; kako razdeliti večje projekte na obvladljive faze (iteracije) …  
Digitalna tehnologija – orodja, ki podpirajo agilno delo; kako tehnologija omogoča fleksibilno in odzivno delovno okolje …   

 1. ZASNOVA ČLANKOV  

Revija je namenjena administrativnim menedžerjem, zato imejte pri obravnavani temi v mislih uporabna znanja, ki so namenjena njihovi rasti na delovnem področju; vsebine, morajo biti strokovne, uporabne in praktične

Delite svoje izkušnje in uvide iz prakse! Pisanje naj bo prilagojeno poslovnemu okolju, izogibamo se strogo akademskemu stilu ali preveč lahkotnemu slogu. 

Vaš prispevek bomo v uredništvu skrbno pregledali in si pridržujemo pravico do urejanja članka za boljše bralno doživetje. Kljub temu uredništvo ne posega v vsebino in je ne spreminja. Če članek ne izpolnjuje naših standardov, ga lahko zavrnemo ali pa ga avtorju vrnemo v dopolnitev oziroma popravek. 

RUBRIKE  

Karierni razvoj  Digitalna tehnologija   
Komunikacija Pravo  
Vodenje  Finance  
Projektno vodenje  Osebni razvoj /Osebna rast  
Produktivnost Zdravje in dobro počutje  

2. DOLŽINE PRISPEVKOV:  

  • Dvostranski članek: 8.500 – 9.200 znakov (do 3 poudarki na članek)  
  • Tristranski članek: 12.800 – 13.500 znakov (do 4 poudarkov na članek)  
  • Štiristranski članek: 17.200 – 17.700 znakov (do 5 poudarkov na članek)  
  • Kolumna – enostranska: 4.500 – 5.000 znakov  
  • Kolumna – dvostranska: 8.200 – 9.200 znakov  

V obseg članka, merjeno z znaki s presledki, se upošteva celotna vsebina članka: naslov, podnaslov, poudarki, tabele, grafi, literatura, viri. Pri izračunu dolžine članka se grafični elementi – tabele, grafi in slike, upoštevajo v protivrednosti 140 znakov za 10 mm višine grafičnega elementa (višina se odčita s pomočjo navpičnega merila v wordu).  

 3. KLJUČNI ELEMENTI ČLANKOV  
 
1. NASLOV: 20-50 znakov, vključno s presledki. 

2. UVOD: Povzame bistvo prispevka ali izpostavi problem, da bralec ve, kakšno vsebino lahko pričakujemo oziroma na katero vprašanje odgovarja članek. 200-400 znakov vključno s presledki.  

3. MEDNASLOVI: Besedilo smiselno razbijte v več sklopov, ki so pomensko zaokroženi, vsak naj ima naslov (mednaslov), ki je povezan z vsebino.   

4. POUDARKI/CITATI: Izpostavite ključne misli in sporočila besedila, ki jih bomo med postavljanjem revije jih bomo kot citate grafično umestili v članek. od 50 do 100 znakov 

5. PREDSTAVITEV AVTORJA: Prosimo vas za vašo osebno predstavitev v eni povedi, ki predstavi področje vašega dela. Prosimo, da k predstavitvi dodate še portretno fotografijo.  
Primer: Tatjana Kolenc, ustanoviteljica Platforme in Skupnosti srčnega mentorstva, razvijalka mentorske kulture in kulture VŽU.  

*GRAFIKE  
OPCIJSKO: Če imate predlog slikovne opreme vašega prispevka, tj. grafike ali fotografije, ki besedilu dodajo vrednost, jih dodajte v visoki resoluciji.

 

 4. LITERATURA IN VIRI  

Literaturo in vire med besedilom označujemo z zaporednimi številkami, seznam literature pa je naveden na koncu članka. Zaradi preglednosti predlagamo naslednjo ureditev.  

  1. Knjige: Priimek in začetnica imena avtorja (leto izdaje). Naslov knjige. Kraj: založba. Primer: Cross, K. P. (1981). Adults as Learners. San Francisco: Jossey – Bass Publishers.  
  1. Članki v revijah: Priimek in začetnica imena avtorja (leto izdaje). Naslov. Ime revije, letnik, številke strani. Primer: Jelenc, Z. (2001). Izobraževanje v prostovoljski humanitarni organizaciji. Andragoška spoznanja, 3, 26 – 33.  

5. UREDNIŠKA POLITIKA  
Urednik si pridržuje pravico do urejanja članka v smislu ustreznosti naslova, uvoda, mednaslovov, poudarkov in stilističnega urejanja. Ne posega pa v vsebino. Če urednik presodi, da članek ni ustrezen ali nepravilno opremljen, ga lahko zavrne oziroma pošlje avtorju v popravek. Prosimo vas, da se držite roka za oddajo prispevka.  

6. SOGLASJE AVTORJA IN PRENOS PRAVIC  
Avtor jamči, da je avtorsko delo izvirno in da ga v isti obliki ne bo objavil drugje.  Soglaša, da bo Planet GV poskrbel za obdelavo dela. Avtor se zavezuje, da bo pregledal obdelano delo, opravil potrebno avtorsko korekturo in prispevek oddal ob dogovorjenem roku. Vse spremembe in dopolnitve se lahko opravijo le z dovoljenjem avtorja, z izjemo manjših oblikovno-stilističnih popravkov, na podlagi zadnje korekture. Če avtor odda delo, ki po kakovosti, obsegu ali kako drugače ne ustreza merilom za objavo, lahko založnik odstopi od objave članka. Če avtor ne odda dela v dogovorjenem roku, sme založnik odstopiti od objave članka. Avtor soglaša, da lahko založnik delo shranjuje, uporablja in daje na voljo javnosti v fizični in elektronski obliki. Avtor z oddajo dela za namen objave v reviji ADMA oziroma na portalu revije ADMA.si prenaša na založnika Planet GV vse materialne avtorske pravice, ohrani pa vse moralne avtorske pravice nad delom.  

 UREDNICA REVIJE ADMA  

Katja Križnik Jeraj 

E: katja@planetgv.si