Je premalo časa ali preveč stresa?
Večina tistih, ki preživljamo tipičen vsak dan zaposlenega, bo zelo verjetno pritrdila na oboje. Moderen življenjski tempo pogosto narekuje, da se hitro prilagajamo in zato se nam zdi, da nikoli ni dovolj časa za vse, kar želimo doseči. Hkrati se srečujemo z nenehnim stresom, ki nas obkroža na vseh ravneh življenja.
Tokratna izdaja revije ADMA je posvečena pridobivanju ključnih veščin na področjih upravljanja časa in obvladovanja stresa. Ti dve komponenti imata bistven vpliv na naše vsakodnevno življenje. Primerljivo s treniranjem mišic je tudi učenje teh spretnosti, saj zahteva postopno in vztrajno vadbo, ki nas naredi močnejše in bolj vešče. Ko se bomo izpopolnili v obeh področjih, bomo lahko z gotovostjo trdili, da nam ni treba hiteti in da obvladujemo tako svoj čas kot stres, ki preži na nas.
To, da je notranje ravnovesje ključ do boljšega življenja, vemo vsi. A zakaj je tako težko stopati po tej poti, kljub temu, da je znanstveno dokazano, da izboljša kakovost našega življenja in iz nas naredi boljše posameznike. O tem smo se pogovarjali v tokratnem osrednjem ADMA intervjuju, z Davidom Zupančičem, specializantom oz. bodočim specialistom infektologije iz UKC Ljubljana, ki je naša srca osvojil kot tudi pisatelj, podkaster in spletni vplivnež. David poudarja, da v boju z zahtevami sodobnega sveta nismo sami, a ključ do rasti je v prevzemanju odgovornosti zase in v opuščanju mantre »tak pač sem, sprejmite me«.
Sproščenost ni privilegij izbrancev. Z naporom, vztrajnostjo in pravimi orodji lahko dosežemo notranjo harmonijo. S tem namenom smo v tej izdaji revije združili strokovna spoznanja in nasvete, ki vam bodo pomagali izboljšati vaše delovanje in počutje.
Bolje boste razumeli koncepte kot so časovno upravljanje, postavljanje prioritet, učinkovita organizacija dela ter se znali po spotikanju ob različnih pretresih spet postaviti v ravnovesje in raztresiti stres.
Ostanite ADMAstični!